Podłogowe dodatki czyszczące – podpowiedzi i porady

Istnieje wiele towarów do czyszczenia posadzek dostępnych teraz na rynku, od czyszczenia parą do polerki podłóg twardych. Również zakres produktów czyszczących jest olbrzymi, do każdego gatunku posadzki można odszukać dedykowany produkt. Znajdując właściwy produkt do usuwania brudów można uniknąć uszkodzenia podłóg i dywanów oraz przyśpieszyć cały proces.

Twarde posadzki mogą posiadać warstwę akrylu bądź lakieru na podstawie oleju, który uszczelnia powierzchnię i czyni, że łatwiej jest usunąć zabrudzenia. Kiedy posadzka zostanie poddana precyzyjnemu czyszczeniu znacznie prościej będzie utrzymywać ją potem w czystości. Powinno się regularnie odkurzać w celu usunięcia pozostałości zwłaszcza przed polerowaniem.

Jeżeli chcesz wyczyścić podłogę z PCV trzeba użyć wody, bez mocnych środków czyszczących, ażeby uniknąć uszkodzeń. Różnego rodzaju rozcieńczalniki mogą spowodować nieodwracalne uszkodzenia tego gatuneku powierzchni. Na tej samej regule poleca się polerowanie.

Środki czystości dla większych powierzchni twardych podłóg obejmują także pionowe zakamarki. Różnego typu narzędzia sprzątające są bardzo przydatne, jeżeli do wyczyszczenia jest duża powierzchnia, która regularnie jest zaśmiecana nagromadzając brud i śmieci.

W najbardziej skrajnych przypadkach (często na zewnątrz) najbardziej odpowiednim rozwiązaniem będzie myjka ciśnieniowa. Dzięki temu urządzeniu skutecznie można zużytkować wodę jako środek czyszczący, wyniki są ekspresowe i trwałe. Taki sposób czyszczenia jest lekki w przypadku modernizacji podłóg betonowych i asfaltowych. Wszystkie najistotniejsze środki czyszczące dostarcza hurtownia chemii gospodarczej (np. EDG Sp. z o.o.).

Comments are closed.