O czym wypada pamiętać przy praniu dywanów?

Kto nie ma dywanu w swoim mieszkaniu? Jeżeli nie w każdym pokoju, to przynajmniej w jednym czy dwóch pomieszczeniach na podłodze znajdziemy dywan. Po pewnym czasie używania każdy z nas postanawia wyczyścić go. Jak to uczynić odpowiednio?

Oto kilka ważnych idei łączących się z czyszczeniem dywanów, które należy wziąć pod uwagę przygotowując się do procesu, aby wszystko odbyło się łatwo i bezproblemowo.

Czyść na bieżąco

Eksperci zalecają pranie dywanów na bieżąco. Jeżeli nie będziemy tego robić regularnie to kurz, brud i inne skażenia dostaną się w głąb dywanu. Będziesz musiał użyć silnego roztworu chemicznego aby usunąć ten głęboko osadzony kurz, a to może spowodować uszkodzenie jakości tkanin. Regularnie oczyszczając dywan poprawisz nie tylko jego wygląd jak również chociaż powietrza w pomieszczeniu.

Z dala od ostrych i trujących produktów czyszczących

Z łatwością można odnaleźć roztwory chemiczne, które są bezpieczne i mają nieduży wpływ na środowisko. Kłopotem jest to, że istnieje także dużo trujących chemikaliów, które mogą powodować zagrożenie dla ludzi i zwierząt żyjących w domu. Takie toksyny mogą również uszkodzić tkaninę dywanu. Przed zakupem jakichkolwiek towarów sztucznych zawsze zaznajom się z etykietą. Wybieraj łagodne produkty czyszczące, które nie są agresywne dla otoczenia, a takie może dostarczyć dystrybutor chemii gospodarczej.

Regularne odkurzanie dywanów

Regularne odkurzanie dywanów zmniejsza liczbę potrzebnych prań dywanu.

Zawsze czytaj etykiety

Upewnij się, iż znasz etykiety zmieszczone na dywanie i szczegółowe wytłumaczenie dotyczące tkanin. Znaczniki te powiedzą, jaka metoda jest najlepsza w procesie czyszczenia.

Staraj się stronić od jedzenia w bliskim otoczeniu dywanu

Najgorsze plamy jakie mogą powstać na dywanie to te po winie. Nawet gdy to może okazać się troszkę ciężkie, staraj się nie jeść i nie pić siedząc w pobliżu dywanu.

Działaj szybko

Ilekroć coś spadnie na dywan bądź się na niego rozleje trzeba działać jak najprędzej. Koniecznie jest prędkie oczyszczenie i zabezpieczenie przed pozostaniem plamy. Nie zapominaj, iż niezwłoczna reakcja na każdy jeden wyciek pomoże Ci utrzymać dom w czystości.

Comments are closed.