Jak szorować buty we właściwy sposób nie dewastując ich?

Żeby prawidłowo czyścić buty bez ich uszkodzenia należy zapoznać się z konkretnym produktem, który został opracowany z danego materiału. Istnieje powszechne nieporozumienie, które zwykle prowadzi do wrzucenia butów do pralki z nadzieją na efekty. Niejednokrotnie jednak obuwie wychodzi z niej w gorszym stanie niż przed umieszczeniem ich w tym miejscu. Jeśli masz buty, które są sporządzone z materiału wrażliwego na działanie pralki wtedy musisz odnaleźć możliwość by dokonać czyszczenia w inny sposób.

Bardzo dobry produkt to taki, który czyści bez niszczenia materiału, z którego jest on uczyniony. Środki czyszczące, które wykonane są z szkodliwych substancji chemicznych będą czynić cuda w usuwaniu brudu, lecz w tym samym czasie będą one najprawdopodobniej niszczyły materiał obuwia. Naturalne produkty do prania obuwia pozwalają łatwo usunąć zabrudzenia, aby przywrócić je do pierwotnej świetności. Buty przeznaczone do wyrzucenia mogą znaleźć nowe życie po dokładnym szorowaniu szczotką z małą ilością wody. Dobre środki do czyszczenia obuwia posiadają naturalne składniki jak olej kokosowy czy jajobę. Olej kokosowy zawiera enzymy, które pomagają rozbić plamy i zabrudzenia, do tego nie będąc szkodliwymi dla materiału. Ojel jajoba to naturalna odżywka, która zmiękcza skórę i inne materiały.

Proces czyszczenia jest właściwie tak prosty jak wrzucenie butów do pralki. Kluczowe składniki jakie są nam potrzebne to woda, szczotka i środek czyszczący – taki, który nie zaszkodzi butom znaleźć można w miejscu jak hurtownia chemii gospodarczej. Wybierając produkt czyszczący trzeba zweryfikować, iż nie posiada on długiej listy substancji chemicznych w swoim składzie. Dobry środek czyszczący nie potrzebuje więcej jak paru składników w składzie.

Oto trzy proste etapy do prędkiego i efektywnego wyczyszczenia zabrudzeń:

1. Nieznaczną ilość wody nałóż na szczotkę bądź ścierkę

2. Nałóż nieznaczną ilość środka czyszczącego na namoczoną szczotkę i przetrzyj but dogłębnie. Już można dostrzec jak łatwo wypada bród

3. Przetrzyj je miękkim ręcznikiem i zachwycaj się jak ładnie wyglądają.

Comments are closed.