Jak chronić posadzkę, by pozostała czysta i schludna

czysty-dom

By regularnie utrzymywać czystość w naszych domach, musimy utwierdzić się, że to co mamy pod nogami jest pozbawione kurzu i brudu. Po prawdzie utrzymanie mieszkania w czystości nie jest takie ciężkie. Wszystko co jest potrzebne to wiedza odnośnie technik i urządzeń, które pomogą w pracy.

Pierwszą rzeczą jest oczyszczenie powierzchni. Usuń wszelkie przedmioty i upewnij się, że zrobiłeś to ze wszystkich sprzętów (włączając w to krzesła, o których notorycznie zapominamy). Wszelkie powierzchnie muszą być wolne od jakichkolwiek przeszkód. Jeśli planujesz wyczyszczenie sprzętów powinieneś właśnie od nich zacząć.

W taki sposób wszystkie zanieczyszczenia pochodzące z mebli trafią na podłogę.

Musisz zakupić środek czyszczący i ulokować go w wiaderku wypełnionym wodą. Wiele produktów dostępnych na rynku to środki przyjazne otoczeniu – w swoim składzie mają dużo naturalnych elementów, które są bezpieczne do używania. Każdy środek czyszczący powinno się używać odpowiednio z zaleceniami producenta.

Zanurz mopa w wiadrze (wcześniej wymień głowicę na nową), w roztworze i pozostaw chwilę by wchłoną nieco wody. Wyciśnij nadmiar, nie chcesz wszak zostawiać na posadzce przesadnej ilości wody. Mop winien być wilgotny. W pierwszej kolejności rozpocznij wycierać zakątki pomieszczeń.

Jeśli w którymś obszarze spotkałeś się z uporczywymi zabrudzeniami tarcie musisz powtórzyć dwa a nawet trzy razy. W czasie usuwania trwałych zabrudzeń mop może być bardziej mokry niż w przypadku łatwych plam.

Osusz całkowicie czyszczone powierzchnie. Otwarcie drzwi i okien będzie dobrym pomysłem aby przyśpieszyć ten przebieg. Ogólnie nie trzeba osuszać podłogi z wykorzystaniem suchych szmatek. Niech to powietrze wykona tą pracę za nas. Profesjonalny dystrybutor środków czystości pomoże Ci w wyborze środków czyszczących.

Comments are closed.